(044) 49 44 000

(067) 236 28 63 Экстренная связь

Видерштраль logo

(044) 49 44 000

(067) 236 28 63 Экстренная связь

Поездки за границу с детьми


ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ДЛЯ ПЕРЕТИНАННЯ КОРДОНУ З ДИТИНОЮ…


Хто дитина, а хто – ні?

Згідно із законодавством України фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд з України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів і в їхньому супроводі чи у супроводі осіб, які ними уповноважені. Разом з тим, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.
(стаття 313 Цивільного кодексу України)

Які документи потрібно мати особам, які супроводжують неповнолітнього громадянина України під час його подорожі за кордон?

  • паспортний документ супроводжуючої особи (передбачений міжнародними угодами);
  • проїзний документ дитини (свідоцтво про народження – лише для подорожей по Російській Федерації, а також для жителів прикордонних районів, визначених відповідними угодами про спрощений пропуск через кордон з Республікою Білорусь);
  • нотаріально засвідчену згоду обох батьків (законних представників), у якій визначено державу прямування та термін перебування у цій державі.

 

У яких випадках нотаріально засвідчена згода одного з батьків замінюється іншим документом?

  • посадова особа Держприкордонслужби України не вимагає нотаріально засвідченої згоди іншого з батьків, який не супроводжує дитину, у разі наявності оригіналів або нотаріально засвідчених копій:
  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • рішення суду про надання дозволу на віїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
  • довідки відділу запису актів громадянського стану (ЗАГС) про те, що відомості про батька записані за заявою матері відповідно до частини першої статті 135 Сімейного Кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);
  • коли другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджує запис про батька у свідоцтві про народження дитини;
  • коли у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким прямує дитина, або у проїздному документі дитини є відповідний запис про вибуття дитини на постійне проживання за межі України чи відмітка про взяття її на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном.

 

У чий паспорт вносяться відомості про дитину?

Відомості про дітей, що їдуть за кордон разом з батьками (законними представниками), вносяться в паспорти батьків чи одного з батьків (законних представників) на підставі заяви громадянина, у чий паспорт вписуються відомості про дітей.
(Стаття 17 «Правил оформлення і видачі паспортів громадян України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання і вилучення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 року № 231)

На дітей віком від 5 до 18 років, що віїжджають разом із законним представником і дані про яких вписуються в їхній паспорт громадянина України для виїзду за кордон, подаються фотокартки, що вклеюються у ці паспорти і скріплюються печаткою.

Для оформлення паспорта (проїзного документа) фотокартки подаються незалежно від віку дитини.

Проїзний документ дитини

За потреби виїзду дитини за кордон оформлюється проїзний документ, що дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну та посвідчує особу неповнолітнього громадянина України під час перебування за її межами. Проїзний документ оформлюється на три роки або до досягнення дитиною 18-річного віку.

Кому видається паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Паспорт видається:

  • якщо громадянин досяг 18-річного віку;
  • у випадку постійного проживання за кордоном – при досягненні особою 16-річного віку;
  • у разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини – громадянина України;
  • а також в інших випадках за наявності вимог з боку держави, до якої здійснюється виїзд, чи вимог міжнародних організацій, для участі в заходах яких здійснюється виїзд, паспорт може бути оформлений до досягнення громадянином 18-річного віку.

 

Для отримання детальної інформації звертайтесь на веб-сайт Державної прикордонної служби України www.pvu.gov.ua або за телефоном гарячої лінії: (044) 527-63-63.

Спасибо, Вы успешно подписались на нашу рассылку!

Мы будем сообщать Вам последние новости и информацию о наших предложениях!

Закрыть

Спасибо, за оставленную заявку

В ближайшее время с Вами свяжутся наши специалисты.

Закрыть

Ваш запрос отправлен!

В ближайшее время менеджер компании свяжется с Вами!

Закрыть